لودسل دیجیتال

لودسل دیجیتال چیست؟

با یک لودسل معمولی ولتاژ خروجی آنالوگ (که از این پس به عنوان لودسل آنالوگ برای تشخیص آن از لودسل دیجیتال نامیده می شود)، تبدیل آنالوگ به دیجیتال (A/D) در نشانگر انجام می شود. از طرف دیگر لودسل های دیجیتال با استفاده از مبدل داخلی A/D تبدیل A/D را انجام می دهند. پس از پردازش محاسباتی برای اصلاح ویژگی های خروجی لودسل، یک سیگنال دیجیتال به نشانگر لودسل دیجیتال ارسال می شود.

 

digital loadcel

 

تفاوت خروجی لودسل دیجیتال با آنالوگ

یک لودسل دیجیتال اعداد را به نشانگر خروجی می دهد در حالی که یک لودسل آنالوگ ولتاژ را خروجی می دهد.

خروجی لودسل های آنالوگ به ولتاژ اعمال شده (ولتاژی که توسط نشانگر به لودسل می رسد) بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر ولتاژ DC 10 ولت به یک لودسل با خروجی نامی (تفاوت ولتاژ خروجی هنگام تخلیه و خروجی در ظرفیت نامی) 2 میلی ولت / ولت و بار در ظرفیت نامی اعمال شود. حداکثر باری که لودسل برای اندازه گیری طراحی شده است با حفظ این مشخصات) اعمال می شود، خروجی لودسل 20 میلی ولت (2 میلی ولت در 10 ولت) است. اگر ولتاژ اعمال شده DC 8 ولت باشد، خروجی 16 میلی ولت (2 میلی ولت در 8 ولت) است. از طرف دیگر، لودسل های دیجیتال، بار اعمال شده به لودسل را بدون توجه به ولتاژ اعمال شده، به صورت یک مقدار دیجیتال (عدد) خروجی می دهند.

 

Digital Loadcel

 

خروجی دیجیتال چیست؟

یک لودسل دیجیتال با استفاده از ارتباطات سریالی، مانند استاندارد RS-485 و یک پروتکل ارتباطی Modbus-RTU، داده های دیجیتال (عددی) را به یک نشانگر خروجی می دهد. علاوه بر بار (داده‌های اندازه‌گیری)، می‌توان داده‌های اضافه بر مقدار وزن مانند، نام سازنده، نوع ماشین و شماره سریال را به‌عنوان مقادیر دیجیتال دریافت کرد که با لودسل‌های آنالوگ امکان‌پذیر نیست.

 

لودسل دیجیتال

آیا لودسل های دیجیتال سازگار هستند؟

آنها با لودسل های آنالوگ ناسازگار هستند.

لودسل های آنالوگ و نشانگرهای تولید کنندگان مختلف را می توان آزادانه ترکیب کرد. با این حال، توصیه می شود از لودسل های دیجیتال و نشانگرهای همان شرکت استفاده شود.

در حالی که مطمئناً بسیاری از اجزای اساسی در مشخصات رایج لودسل دیجیتال وجود دارد، شرکت ها می توانند مشخصات منحصر به فرد خود را اضافه کنند. بنابراین، ترکیب لودسل های دیجیتال و نشانگرهای شرکت های مختلف ممکن است مشکلاتی ایجاد کند و انتخاب محصولات از همان شرکت ضروری باشد.

علاوه بر این، ولتاژ اعمالی لودسل های دیجیتال بر اساس شرکت متفاوت است، بنابراین هنگام استفاده از سخت افزارهای شرکت های دیگر باید دقت شود.

 

در مورد خطاهای سیم کشی چطور؟

لودسل دیجیتال  شامل اقداماتی برای جلوگیری از سیم کشی نادرست است.
علاوه بر این، هنگامی که لودسل های آنالوگ و دیجیتال به اشتباه مبادله می شوند، هیچ مشکلی پیش نمی آید.

 

برای لودسل های دیجیتال از چه کابل هایی استفاده می شود؟

کابل های لودسل آنالوگ قابل استفاده نیستند.

این کابل ها برای استانداردهای ارتباط داده سریال مانند RS-485 طراحی نشده اند. لودسل های دیجیتال از کابل های جفت پیچ خورده محافظ (ارتباط دوبلکس با 4 سیم) برای ارتباطات سریال داده استفاده می کنند.

با کابل های لودسل دیجیتال، انتقال در یک جهت و برق DC (7 ولت تا 10 ولت) در جهت دیگر حرکت می کند. همانطور که کابل ها طولانی تر می شوند، باید افت ولتاژ در برق DC را بررسی کنید تا مطمئن شوید که ولتاژ مشخص شده به لودسل دیجیتال اعمال می شود.

 

آیا در چهار روش تنظیم گوشه برای لودسل آنالوگ و دیجیتال تفاوتی وجود دارد؟

هنگام جمع کردن تعدادی از لودسل های آنالوگ برای ایجاد تعادل، خروجی آنالوگ (mV/V) و مقاومت خروجی با تنظیم مقاومت در جعبه اتصال تنظیم می شود. به طور کلی، تصحیح خطای قرارگیری خارج از مرکز برای هر لودسل نیز در جعبه اتصال انجام می شود. با این حال، با لودسل های دیجیتال، نیازی به تنظیم مقاومت خروجی نیست و خطای قرارگیری خارج از مرکز به صورت دیجیتالی در نشانگر تصحیح می شود. این کار کالیبراسیون و کار را در مقابل سلول های بار آنالوگ کاهش می دهد.

دیجیتال لودسل

آیا تشخیص اینکه کدام لودسل دیجیتالی دچار مشکل شده است آسان است؟

با لودسل های آنالوگ، تشخیص اینکه یکی از لودسل ها دچار مشکل شده است دشوار است. با این حال، این کار با لودسل های دیجیتال آسان است زیرا سیگنال هر لودسلبه طور جداگانه به دست می آید.

باسکول جاده ای دیجیتال

از آنجایی که هر لودسل سیگنال جداگانه خود را صادر می کند، نشانگر به راحتی می تواند یک لودسل دیجیتالی نادرست را که سیگنالی ارسال نمی کند، شناسایی کند.

انصراف از نظر
*