علم توزین و اندازه گیری و معیارهای وزن و اندازه گیری
در روش معمولی توزین تجاری با قرار دادن اوزان در یک ترازو و کالا باشد وزن در دیگری، و سپس مشاهده زمانی که کافی است تعادل ایجاد می شود، برای توزین های علمی غیر قابل قبول است،
سیستم کارکرد توزین نوار نقاله (Belt Scale)
سیستم توزین نوار نقاله امروزه در سراسر دنیا استفاده می شود. در بخش های متنوع صنایع مانند بسته بندی و در بخش های مونتاژ این دستگاه را به صورت کاربردی استفاده می کنند. وظیفه اصلی که این دستگاه بر عهده دارد جابجایی و حمل و نقل تمامی اجسام در واحدهای متنوع می باشد.
کالیبره کردن دستگاه توزین با استفاده از وزنه
همانطور که میدانید لودسلها به صورت ابزارهای بسیار دقیق طراحی و ساخته می شوند. علیرغم دقت بالای آنها در نمایش وزن، این دقت در روند اندازه گیری وزن و بهره برداری از این ابزار به تدریج کم و کمتر میشود. برای حصول اطمینان از درستی عملکرد سلول بار در یک سیستم توزین، باید نمایشگر وزن پس از هر بار تخلیه بار به عدد صفر برگردد. همچنین لودسل باید قادر باشد حتی در صورت عوض شدن محل بار (بارگیری نامتوازن) عدد وزن را به درستی نشان دهد. اگر در هر یک از موارد گفته شده صفحه توزین عملکرد درستی نداشته باشد باید کالیبراسیون انجام شود. بدون انجام کالیبراسیون، نمی توان به دقت و صحت داده های یک سیستم توزین اعتماد کرد.
توزین در صنعت
در واحدهای صنعتی مدرن، با توجه به افزایش حجم تولید و نیاز به کیفیت و دقت بالاتر در محصولات و خروجی نهایی، ناگزیر به استفاده از سیستم‌هایی برای اندازه‌گیری وزن می‌باشیم که به طور خاص برای فرآیند توزین طراحی شده‌اند
لودسل دیجیتال
با یک لودسل معمولی ولتاژ خروجی آنالوگ (که از این پس به عنوان لودسل آنالوگ برای تشخیص آن از لودسل دیجیتال نامیده می شود)، تبدیل آنالوگ به دیجیتال (A/D) در نشانگر انجام می شود. از طرف دیگر لودسل های دیجیتال با استفاده از مبدل داخلی A/D تبدیل A/D را انجام می دهند. پس از پردازش محاسباتی برای اصلاح ویژگی های خروجی لودسل، یک سیگنال دیجیتال به نشانگر لودسل دیجیتال ارسال می شود.
باسکول چیست و انواع آن کدام است؟
باسکول معمولا به ترازویی گفته می‌شود که وزن‌های بالاتر از ۷۰ کیلوگرم را توزین می‌کند.
استاندارد ONViF چیست و چگونه کار می کند؟
ONVIF یک پروتکل استاندارد صنعتی در سراسر جهان است که در ارتباطات بین دوربین‌های تحت شبکه مورداستفاده قرار می‌گیرد. DVR ها، NVR ها و VMS ها. اکثر دستگاه‌های مدرن CCTV تحت شبکه با ONVIF سازگار هستند و از بعضی از پروفایل‌های آن استفاده می‌کنند.
لودسل تک نقطه ای یا سینگل پوینت Single Point
لودسل تک نقطه ای یا سینگل پوینت Single Point لودسلی است كه مـعمـولا" به يك صفـحه يا پلتفرم مربع يا مستطيل شكل با یک نقطه اتصال به کفه متصل می شود
دستگاه توزین
اصطلاح رایج باسکول جاده ای در بازار چیست؟ باسکول جاده ای در بازار با توجه به نوع کاربری آن با نام های مختلف باسكول كامیون‌كش، باسكول تریلی‌كش، باسكول خاوركش، باسكول نیسان‌كش،باسکول ماشین سنگین و باسكول دامپ تراك كش شناخته می شود.
منشا  پیدایش لودسل
امروزه، به جز آزمایشگاه‌های خاصی که هنوز از ترازوی مکانیکی دقیق استفاده می‌شود، لودسل‌ها بر صنعت توزین مسلط هستند